Trochę serwetek, trochę skarpet/pokrowców na butelkę. Taki misz-masz dzisiaj :)
Taka wiosenna mała serwtka.
To nie miało tak być... I rzeczywiście pomyliłam się, bo serwetka pierwotnie miała wyglądać zupełnie inaczej. Po prostu zagapiłam się w którymś momencie i powstał nowy wzór :). I muszę przyznać, że podoba mi znacznie bardziej niż oryginał.
A tutaj tylko 4 elementy, bo mi tak kordonka starczyło. Będzie pod wazon albo cukiernicę :).
Tutaj kolejna pomyłka. Mój mąż stwierdził, że zawsze się mylę, więc to chyba powinien być mój znak firmowy :). A tak na serio, to nie wiem co poszło nie tak, ale zrobiły mi się z tego miski, więc postanowiłam zrobić z bieżnika koszyczek na drobiazgi. Super ozdoba stołu.
Takie coś z końcówek zapasów.
Latarnia morska i zebra.
Morskie fale.
Piaski pustyni.
Tyle zdjęć, bo miałam tylko jedną butelkę. W kupie by było ładniej, ale cóż...
Szydełko Kiry to blog dla osób miłujących się w robótkach ręcznych :) Mam nadzieję, że czytający i oglądający znajdą coś dla siebie
Etykiety
ananasy
aniołki
bieżnik
bluzka
bombki
brugijska koronka
buciki
chodnik
choinka
chusta
czapka
czepek
dywanik
dzwonki
elementy
filet
fioletowy melanż
firanka
girlanda
gwiazdki
koc
kocyk
kokon
kolczyki
komin
komplet na chrzest
koszyczek
krochmal
łapacz snów
mata
melanż
obrus
parasolka
patchwork
pikotki
podkładki
poduszka
róża
róże
schemat
serce
serweta
serwetka
serwetki
skarpeta na butelkę
sopelek
sowa
sukienka
szal
śnieżynki
Święta
wzory
zajączki
zakładka
zawieszka
zazdroska
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą skarpeta na butelkę. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą skarpeta na butelkę. Pokaż wszystkie posty
wtorek, 21 kwietnia 2015
czwartek, 26 lutego 2015
Wielki Come Back!
To znaczy czy taki wielki to nie wiem... Za to po BARDZO długiej przerwie. Niestety życie różnie się układa. Stałe czytelniczki zapewne pamiętają, że spodziewałam się przeprowadzki i córcia w drodze była. Sytuacja przedstawia się tak, że już od października mieszkamy całą rodziną w Niemczech, a córcia urodziła się 27 listopada. Niestety nasza Alicja wymaga więcej opieki. Do domu wróciła dopiero 15 stycznia, ponieważ urodziła się maleńka, ledwie1870g i 43cm. Obecnie waży 3200g i rośnie, ale nadal ma wprowadzoną sondę do żołądka, bo nie radzi sobie jeszcze z piciem, a dokładniej urodziła się praktycznie bez odruchu ssania. Poza tym jest całkowicie zdrowa.
Z tego też względu mnie tu nie było. Teraz pokażę co zrobiłam do tej pory. Wiem, że bliżej już do Wielkanocy, ale okoliczności są jakie są, więc zdjęcia są starsze.
A poza wszystkim to witam stałych bywalców i nowych odwiedzających :)
Miałam jeszcze zdjęcie niebieskiego ubranka, ale gdzieś się zapodziało :)
Ozdób choinkowych miałam tylko tyle, a i tak wyszło super :)
Ten szalik zrobiłam na zamówienie ze wzoru Snoweko Iwony Eriksson, super!
A na koniec nasza Ala :)
Z tego też względu mnie tu nie było. Teraz pokażę co zrobiłam do tej pory. Wiem, że bliżej już do Wielkanocy, ale okoliczności są jakie są, więc zdjęcia są starsze.
A poza wszystkim to witam stałych bywalców i nowych odwiedzających :)
Miałam jeszcze zdjęcie niebieskiego ubranka, ale gdzieś się zapodziało :)
Ozdób choinkowych miałam tylko tyle, a i tak wyszło super :)
Ten szalik zrobiłam na zamówienie ze wzoru Snoweko Iwony Eriksson, super!
A na koniec nasza Ala :)
wtorek, 30 kwietnia 2013
Skarpeta na butelkę
Już pokazywałam taką skarpetę, tym razem wstawiam w jednym kolorze i na ciemnej butelce
a tu mój synek :)
niedziela, 21 kwietnia 2013
Butelka
To etui/pokrowiec/ubranko, jak kto woli, zrobiłam na specjalne zamówienie brata. długo się głowiłam i szukałam w necie czegoś, ale nie mogłam na nic trafić, aż w końcu znalazłam wzór na stylowi.pl i udało się :) a spód wzięłam ze schematu na beret :D. Oczywiście lepiej by to wyglądało na ciemnej butelce, albo przynajmniej pełnej, ale... :)
Załączam także schemat, jakby ktoś chciał :)
Niestety nie mam schematu spodu, ale jest łatwy: zrobić 4 oczka łańcuszka i zamknąć w kółko 1 oczkiem zamykającym, zrobić 3 oczka zamiast słupka i dorobić jeszcze 11 słupków (w sumie 12 słupków). Drugi rząd: 2 słupki przerabiane w jednym oczku, oczko łańcuszka i tak aż będą 24 słupki. Trzeci rząd: słupek, 2 słupki przerabiane w jednym oczku, oczko łańcuszka i tak dalej przerabiać. i w sumie dalej tak samo, zawsze w ostatnim oczku robimy 2 słupki, a w 5 rzędzie robimy 2 oczka łańcuszka, żeby rozdzielić łopatki wiatraka (jak to nazwał mój mąż :)) i aż do 7 rządu (7 słupków, 2 oczka łańcuszka). Z góry przepraszam, że opis taki niedokładny i może mało zrozumiały, ale nie wiem jak to dokładniej opisać. Ale jak się ma obrazek, to dużo pomaga :)
Najpierw robiłam spód, w sumie 108 oczek, a motyw ze schematu samego ubranka, to 10 oczek, więc najpierw zrobiłam słupek w każdym oczku łańcuszka, wkłuwając się tylko w tylne oczka, tak że wyszło 108 słupków, następny rząd powiększyłam o 2 słupki, tak, żeby było 110 słupków. Wtedy wzór bardzo ładnie idzie w górę i nie ma dalszych problemów :)
Załączam także schemat, jakby ktoś chciał :)
Niestety nie mam schematu spodu, ale jest łatwy: zrobić 4 oczka łańcuszka i zamknąć w kółko 1 oczkiem zamykającym, zrobić 3 oczka zamiast słupka i dorobić jeszcze 11 słupków (w sumie 12 słupków). Drugi rząd: 2 słupki przerabiane w jednym oczku, oczko łańcuszka i tak aż będą 24 słupki. Trzeci rząd: słupek, 2 słupki przerabiane w jednym oczku, oczko łańcuszka i tak dalej przerabiać. i w sumie dalej tak samo, zawsze w ostatnim oczku robimy 2 słupki, a w 5 rzędzie robimy 2 oczka łańcuszka, żeby rozdzielić łopatki wiatraka (jak to nazwał mój mąż :)) i aż do 7 rządu (7 słupków, 2 oczka łańcuszka). Z góry przepraszam, że opis taki niedokładny i może mało zrozumiały, ale nie wiem jak to dokładniej opisać. Ale jak się ma obrazek, to dużo pomaga :)
Najpierw robiłam spód, w sumie 108 oczek, a motyw ze schematu samego ubranka, to 10 oczek, więc najpierw zrobiłam słupek w każdym oczku łańcuszka, wkłuwając się tylko w tylne oczka, tak że wyszło 108 słupków, następny rząd powiększyłam o 2 słupki, tak, żeby było 110 słupków. Wtedy wzór bardzo ładnie idzie w górę i nie ma dalszych problemów :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)


























