Pokazywanie postów oznaczonych etykietą podkładki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą podkładki. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 31 marca 2016

Zaległości

Porobiły mi się straszne zaległości, nie tylko na blogu. Na początek obrus. Miał być bieżnik, ale wyszedł trochę większy. wymiary to gdzieś 130x100cm. Leży u mojej mamy. Jedyne zdjęcie jakie mam to, to: Podkładki pod kubki, to była chwila roboty, szydełko 3,5. A te cuda teraz powstają :) A na koniec: mam w planach obrus w tęczowych kolorach :)

czwartek, 5 listopada 2015

Podkładki pod kubki, poduszka, bieżnik itd....

Głównym bohaterem będą podkładki :) Za dużo nie będę dziś pisać, więc podziwiajcie ;)
 Poduszka z resztek, robiona na drutach.
 Chodnik z resztek, na szydełku.
 Czapka na urodziny bliźniaka ;)
 Spodobał mi się w takiej formie i postanowiłam na tym poprzestać.





A na koniec 6 kompletów podkładek.

To tyle na dziś, następnym razem obiecuję więcej opowiedzieć o tym co zrobiłam.
Pozdrawiam :)

wtorek, 10 marca 2015

Podkładki pod kubki

Dzisiaj krótko, bo zabiegana trochę jestem. 
Tak więc mam dla was podkładki pod kubki. Jeden zestaw robiony na szydełku, to prosty kwadrat wykończony wachlarzami. Drugi to dwustronne podkładki robione na drutach. Miał wyjść kwiatek pośrodku, ale nie na wszystkich jest on wyraźny. W sumie myślałam, że takie dwustronne wzory trudno robić, ale nie taki diabeł straszny :). Podejrzewam, że tak jest z każdą techniką.
A na koniec zapomniana serwetka. Nie lubię dziergać czarnym kolorem, na drutach i na szydełku, bo nie nie widać wzoru zbytnio, ale z tej jestem zadowolona.








A na koniec schemat kwiatka ;)

czwartek, 9 stycznia 2014

Paczka i koszyk

Na początek wymianka z Malowaną Skrzynią :) wysłałam jej tasiemki i inne takie rzeczy, o których pisałam kilka postów wcześniej, nie wiem czy już dotarło czy nie, ale do mnie dotarła paczka od niej :) a oto zawartość:

Po protu super! :)
Teraz dwie małe podkładki pod kubek lub filiżankę, następne są w drodze do kompletu.


To ostatnie, to oczywiście wtrącenia mojego synka :)
A na koniec koszyczek, który powstał wczoraj. Znalazłam odpowiednią miskę, napięłam robótkę i schło przez noc. Musze się przyznać, że nie spodziewałam się tak fajnego efektu. Wzór wzięłam z SR extra Najpiękniejsze serwetki 1/2014.



I tu także wtrącił się najmłodszy, bo przecież koszyk jest do tego, aby coś do niego wkładać :)

wtorek, 5 listopada 2013

Tak szybciutko

Dawno mnie nie było, a to przez.... przeprowadzkę. Kto się przeprowadzał, wie ile z tym roboty. A teraz przejdźmy do konkretów.
Serwetki powstały wczoraj i robi się je bardzo szybko :) Schemat pochodzi z Diana Robótki 5/2013, jest to ten najmniejszy kwiatek/serwetka, mają odpowiednio 16, 17 i 18 cm, robiłam z różnych nici i dlatego różnią się trochę. W końcu trzeba trochę uszczuplić te zalegające zapasy :) A po przeprowadzce wyszło szydło z worka i są 2 duże kartony włóczek i kordonków :) Na szczęście zbliżają się święta, więc prezenty gwiazdkowe jest z czego robić. Dość już pisania, czas na efekty wczorajszego wieczoru...