Szydełko Kiry to blog dla osób miłujących się w robótkach ręcznych :) Mam nadzieję, że czytający i oglądający znajdą coś dla siebie
Etykiety
ananasy
aniołki
bieżnik
bluzka
bombki
brugijska koronka
buciki
chodnik
choinka
chusta
czapka
czepek
dywanik
dzwonki
elementy
filet
fioletowy melanż
firanka
girlanda
gwiazdki
koc
kocyk
kokon
kolczyki
komin
komplet na chrzest
koszyczek
krochmal
łapacz snów
mata
melanż
obrus
parasolka
patchwork
pikotki
podkładki
poduszka
róża
róże
schemat
serce
serweta
serwetka
serwetki
skarpeta na butelkę
sopelek
sowa
sukienka
szal
śnieżynki
Święta
wzory
zajączki
zakładka
zawieszka
zazdroska
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą podkładki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą podkładki. Pokaż wszystkie posty
czwartek, 31 marca 2016
Zaległości
Porobiły mi się straszne zaległości, nie tylko na blogu.
Na początek obrus. Miał być bieżnik, ale wyszedł trochę większy. wymiary to gdzieś 130x100cm. Leży u mojej mamy. Jedyne zdjęcie jakie mam to, to:
Podkładki pod kubki, to była chwila roboty, szydełko 3,5.




A te cuda teraz powstają :)

A na koniec: mam w planach obrus w tęczowych kolorach :)
czwartek, 5 listopada 2015
Podkładki pod kubki, poduszka, bieżnik itd....
Głównym bohaterem będą podkładki :) Za dużo nie będę dziś pisać, więc podziwiajcie ;)
Poduszka z resztek, robiona na drutach.
Chodnik z resztek, na szydełku.
Czapka na urodziny bliźniaka ;)
Spodobał mi się w takiej formie i postanowiłam na tym poprzestać.
A na koniec 6 kompletów podkładek.
To tyle na dziś, następnym razem obiecuję więcej opowiedzieć o tym co zrobiłam.
Pozdrawiam :)
Poduszka z resztek, robiona na drutach.
Chodnik z resztek, na szydełku.
Czapka na urodziny bliźniaka ;)
Spodobał mi się w takiej formie i postanowiłam na tym poprzestać.
A na koniec 6 kompletów podkładek.
To tyle na dziś, następnym razem obiecuję więcej opowiedzieć o tym co zrobiłam.
Pozdrawiam :)
wtorek, 10 marca 2015
Podkładki pod kubki
Dzisiaj krótko, bo zabiegana trochę jestem.
Tak więc mam dla was podkładki pod kubki. Jeden zestaw robiony na szydełku, to prosty kwadrat wykończony wachlarzami. Drugi to dwustronne podkładki robione na drutach. Miał wyjść kwiatek pośrodku, ale nie na wszystkich jest on wyraźny. W sumie myślałam, że takie dwustronne wzory trudno robić, ale nie taki diabeł straszny :). Podejrzewam, że tak jest z każdą techniką.
A na koniec zapomniana serwetka. Nie lubię dziergać czarnym kolorem, na drutach i na szydełku, bo nie nie widać wzoru zbytnio, ale z tej jestem zadowolona.
A na koniec schemat kwiatka ;)
czwartek, 9 stycznia 2014
Paczka i koszyk
Na początek wymianka z Malowaną Skrzynią :) wysłałam jej tasiemki i inne takie rzeczy, o których pisałam kilka postów wcześniej, nie wiem czy już dotarło czy nie, ale do mnie dotarła paczka od niej :) a oto zawartość:
Po protu super! :)
Teraz dwie małe podkładki pod kubek lub filiżankę, następne są w drodze do kompletu.
To ostatnie, to oczywiście wtrącenia mojego synka :)
A na koniec koszyczek, który powstał wczoraj. Znalazłam odpowiednią miskę, napięłam robótkę i schło przez noc. Musze się przyznać, że nie spodziewałam się tak fajnego efektu. Wzór wzięłam z SR extra Najpiękniejsze serwetki 1/2014.
I tu także wtrącił się najmłodszy, bo przecież koszyk jest do tego, aby coś do niego wkładać :)
Po protu super! :)
Teraz dwie małe podkładki pod kubek lub filiżankę, następne są w drodze do kompletu.
To ostatnie, to oczywiście wtrącenia mojego synka :)
A na koniec koszyczek, który powstał wczoraj. Znalazłam odpowiednią miskę, napięłam robótkę i schło przez noc. Musze się przyznać, że nie spodziewałam się tak fajnego efektu. Wzór wzięłam z SR extra Najpiękniejsze serwetki 1/2014.
I tu także wtrącił się najmłodszy, bo przecież koszyk jest do tego, aby coś do niego wkładać :)
wtorek, 5 listopada 2013
Tak szybciutko
Dawno mnie nie było, a to przez.... przeprowadzkę. Kto się przeprowadzał, wie ile z tym roboty. A teraz przejdźmy do konkretów.
Serwetki powstały wczoraj i robi się je bardzo szybko :) Schemat pochodzi z Diana Robótki 5/2013, jest to ten najmniejszy kwiatek/serwetka, mają odpowiednio 16, 17 i 18 cm, robiłam z różnych nici i dlatego różnią się trochę. W końcu trzeba trochę uszczuplić te zalegające zapasy :) A po przeprowadzce wyszło szydło z worka i są 2 duże kartony włóczek i kordonków :) Na szczęście zbliżają się święta, więc prezenty gwiazdkowe jest z czego robić. Dość już pisania, czas na efekty wczorajszego wieczoru...
Serwetki powstały wczoraj i robi się je bardzo szybko :) Schemat pochodzi z Diana Robótki 5/2013, jest to ten najmniejszy kwiatek/serwetka, mają odpowiednio 16, 17 i 18 cm, robiłam z różnych nici i dlatego różnią się trochę. W końcu trzeba trochę uszczuplić te zalegające zapasy :) A po przeprowadzce wyszło szydło z worka i są 2 duże kartony włóczek i kordonków :) Na szczęście zbliżają się święta, więc prezenty gwiazdkowe jest z czego robić. Dość już pisania, czas na efekty wczorajszego wieczoru...
Subskrybuj:
Posty (Atom)

















