niedziela, 21 kwietnia 2013

Butelka

To etui/pokrowiec/ubranko, jak kto woli, zrobiłam na specjalne zamówienie brata. długo się głowiłam i szukałam w necie czegoś, ale nie mogłam na nic trafić, aż w końcu znalazłam wzór na stylowi.pl i udało się :) a spód wzięłam ze schematu na beret :D. Oczywiście lepiej by to wyglądało na ciemnej butelce, albo przynajmniej pełnej, ale... :)Załączam także schemat, jakby ktoś chciał :)

Niestety nie mam schematu spodu, ale jest łatwy: zrobić 4 oczka łańcuszka i zamknąć w kółko 1 oczkiem zamykającym, zrobić 3 oczka zamiast słupka i dorobić jeszcze 11 słupków (w sumie 12 słupków). Drugi rząd: 2 słupki przerabiane w jednym oczku, oczko łańcuszka i tak aż będą 24 słupki. Trzeci rząd: słupek, 2 słupki przerabiane w jednym oczku, oczko łańcuszka i tak dalej przerabiać. i w sumie dalej tak samo, zawsze w ostatnim oczku robimy 2 słupki, a w 5 rzędzie robimy 2 oczka łańcuszka, żeby rozdzielić łopatki wiatraka (jak to nazwał mój mąż :)) i aż do 7 rządu (7 słupków, 2 oczka łańcuszka). Z góry przepraszam, że opis taki niedokładny i może mało zrozumiały, ale nie wiem jak to dokładniej opisać. Ale jak się ma obrazek, to dużo pomaga :)
Najpierw robiłam spód, w sumie 108 oczek, a motyw ze schematu samego ubranka, to 10 oczek, więc najpierw zrobiłam słupek w każdym oczku łańcuszka, wkłuwając się tylko w tylne oczka, tak że wyszło 108 słupków, następny rząd powiększyłam o 2 słupki, tak, żeby było 110 słupków. Wtedy wzór bardzo ładnie idzie w górę i nie ma dalszych problemów :) 

3 komentarze:

 1. Bardzo lubię ten wzór i na butelce wygląda fajnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz świetne pomysły!
  Wzorek faktycznie fajny i zabieram go do siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzory zarówno dna jak i butelki bardzo ciekawe. Dla mnie zagwozdką zawsze było jak pogodzić szeroką butelkę z wąską szyjką. Robisz wzór na długość butelki do miejsca, gdzie obwód jest jednakowy u dołu i góry, wkładasz butelkę i już na nie dorabiasz "szyjkę", by dobrze przylegała?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze :)