niedziela, 10 kwietnia 2016

Pytanie

Dziś wyjątkowo bez zdjęć. Mam pytanie moje drogie. Co zrobić, żeby zmiękczyć kordonek? Dziargam teraz Muzą 10 i jest sztywna. Nie przepadam za tym kordonkiem, a mam 400g. Macie jakieś pomysły, albo sprawdzone sposoby? Bardzo by mi zależało na jakiś sugestiach :)

3 komentarze:

 1. Witam Kiro-nigdy nie pracowałam z tym kordonkiem, bo zawsze wybierałam te "miękkie". Nie mam więc skutecznej, a raczej sprawdzonej metody. Pomyślałam jednak, że może potraktować go parą. Moja matka gdy pruła rzecz zrobioną z wełny, to była ona poskręcana i sztywna. Gdy chciała ja ponownie wykorzystać, to kłębki zamieniała na pasma, a tym robiła "kąpiel parą", po której włóczka prostowała się i odzyskiwała miękkość". Mam nadzieję, że jeżeli uznasz moją radę za głupią. to nie będzie to równoznaczne z "zakazem" wstępu na Twojego bloga, bo odkryłam go dopiero co i chciałabym poznać bliżej jego właścicielkę i Jej prace. Pozdrawiam, życząc udanego tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie żartuj! Dziękuję za radę i na pewno spróbuję:)
   A na bloga zapraszam chętnie i często ;)
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Karolinka, muza to jeden z moich ulubionych kordonków własnie ze względu na sztywność, bo ona sprawdza sie przy zazdrostkach. Jeszcze je potem troszeczkę krochmalę, żeby nie były flakowate. Ale nie raz robiłam odzież z jakiegoś kordonka który wydawał mi sie na pierwszy rzut za sztywny. Po wypłukaniu w płynie zmiekczającym każda rzecz nabiera miękkości. No może ta zasada nie dotyczy kordonka Maxi, którego za bardzo nie polubiłam- pozdrówka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze :)